1397/2/6 پنجشنبه تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و حوزه هنری کردستان منعقد شد به منظور گسترش همکاری های فرهنگی و هنری، تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و حوزه هنری کردستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری که در حوزه هنری استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه پ به منظور پیشبرد و توسعه کارهای فرهنگی، هنری و پژوهشی و همچنین ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای شاخص های فرهنگی استان انجام صورت می گیرد.

اسماعیل احمدی ضمن قدردانی از اقدامات حوزه هنری به لزوم توسعه فرهنگی اشاره کرد و  افزود: خوشبختانه حوزه هنری با شناخت درست پتانسیل های فرهنگی استان توجه ویژه ای به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد و این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود : انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این دو نهاد فرهنگی ثمربخش است و در نهایت می تواند بسترهای لازم را برای توسعه فرهنگی استان فراهم کند.

احمدی توسعه کتابخانه های استان را در راستای ارتقای شاخص های مطالعه مهم برشمرد و گفت: در این میان همکاری و مشارکت نهادهای فرهنگی یکی از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی به منظور  ارتقای سرانه مطالعه است.

وی همکاری حوزه هنری و اداره کل کتابخانه های استان را گامی مثبت در پیشبرد اهداف دو طرف در زمینه توسعه فرهنگی عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد این تفاهم نامه آغازی برای انجام کارهای بزرگتر در آینده ای نزدیک باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم عنوان کرد: ارتقای سطح فرهنگی استان نیازمند ایجاد بسترهایی است که مهمترین آن توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می باشد.

امین مرادی تصریح کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر با تلاش های صورت گرفته شاهد عملکرد خوبی در حوزه کتاب و کتابخانه در سطح استان بوده ایم که یکی از مهم ترین این اقدامات حمایت از ناشران و نویسندگان بومی بوده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم مفاد این تفاهم نامه در نهایت به ارتقای شاخص های هنری و کتابخانه ای در استان منجر شود و منشا خدمات رسانی بیشتری به مردم را فراهم سازد.

تفاهم نامه همکاری فی مابین حوزه هنری و اداره کل کتابخانه های عمومی استان در  6 ماده و به مدت سه سال که قابلیت تمدید را نیز دارد در قالب موضوعاتی چون – راه اندازی کتابخانه تخصصی هنر در حوزه هنری استان ، ارائه مشاوره تخصصی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی به منظور مجموعه سازی و ساماندهی منابع  کتابخانه حوزه هنری استان ، همکاری در برگزاری نشست های ویژه کتابخوان توسط طرفین ، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی از کتاب های تولید شده ، برگزاری جشنواره هاو نشست های کتابخوانی ، حمایت از آثار کتابداران ، کارکنان ، اعضای کتابخانه با اولویت ادبیات پایداری  و ... منعقد گردید .

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما