اخبار
1
1397/4/13 چهارشنبه معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای آشنایی با سیره اهل‌بیت(ع) است معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه استان کردستان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی با سیره اهل‌بیت(ع) به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام سید محمد سادات در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از ابعاد مختلفی حائز اهمیت است؛ چرا که لبیک به پیام نورانی پیامبر اسلام (ص) است که قرآن کریم و عترت اهل‌بیت را به یادگار گذاشتند و فرمودند تمسک به این دو یادگار منجر به رسیدن به سعادت اخروی است.

وی با اشاره به ارادت شیعان و اهل سنت به اهل‌بیت به‌ویژه امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) قلب تپنده این کشور است؛ چراکه امروز ایران کشوری رضوی است که مانند قلب تپنده‌ای به‌جای جای دنیا شریان پیداکرده و هر آنچه داریم در سایه‌سار امام رضا(ع) است.

وی یادآور شد: زندگانی امام رضا(ع) برای بسیاری از ما ناشناخته است و خیلی از ما امام رضا را برای شفای مریضان و رفع گرفتاری‌ها می‌شناسیم درحالی‌که باید سیره و روش زندگی آن‌ها را در جامعه ترویج داد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان اضافه کرد: می‌دانیم که کتاب از جایگاه رفیعی بین ملت‌ها برخوردار بوده و ازاین‌رو از معیارهای ارزش گزینی برای افراد ملت‌های مختلف معیار مطالعه و پژوهش به شمار می‌رود.

سادات گفت: قرآن معجزه آخرین پیامبر خداست و در سایه‌سار این کتاب الهی دین اسلام نیز جهانی شده است و پیامبر اکرم(ص) انقلاب آموزشی را در سایه‌سار قرآن کریم ایجاد کرد.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ رضوی و لزوم ترویج آن در جامعه خاطرنشان کرد: فرهنگ رضوی پناهگاه و دژ محکمی در برابر فرهنگ مهاجم غرب است و باید این فرهنگ را در جامعه ترویج داد.

وی گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به‌ عنوان یک حرکت ارزشمند از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی ارزیابی کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های رضوی و حضور مردم به‌ویژه اهل سنت بیانگر آن است که یک باور و وحدت مشترک در استان فرهنگی کردستان حاکم است.

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی‌فقیه کردستان در پایان اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌های رضوی فرصت ارزشمندی برای آشنایی ما با سیره اهل‌ییت است و نماد وحدت و انسجام به شمار می‌آید.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.