1397/2/23 يكشنبه به همت اداره کتابخانه های عمومی؛ نشست تخصصی کتاب خوان در حوزه علمیه خواهران قروه برگزار شد به همت اداره کتابخانه های عمومی قروه نشست تخصصی کتاب خوان با موضوع ادبیات پایداری در حوزه علمیه خواهران الزهراء این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی قروه در ابتدای این نشست اظهار داشت: «کتاب خوان» عنوان نشست هایی است که با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده توسط افراد و ترویج فرهنگ مطالعه در قالب معرفی کتاب اجرا می شود.

جواد عباسی با بیان اینکه طرح مذکور در سراسر کشور اجرا می شود، عنوان کرد: این نشست ها در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارد.

وی تصریح کرد: چشم انداز برگزاری نشست های کتاب خوان توسعه رفتار مدنی رشد یافته و رشد دهنده در سراسر کشور حتی روستاهای دوردست و نیز جمع های کوچک خانوادگی است تا به مرور زمان به نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی منجر شود.

عباسی بیان کرد: ایجاد عادت به مطالعه در در میان اقشار مختلف جامعه، اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، ارتقاء و توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه های استاندارد معرفی کتاب از اهداف برگزاری این طرح است.

وی افزود: این نشست کتاب خوان با همکاری کتابخانه های عمومی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه و با حضور اساتید دانشگاه، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، و و خواهران حوزوی برگزار می شود.

در ادامه این نشست تخصصی زهرا رستمی کتاب « قیام وانقلاب امام مهدی(عج)»، مریم بابامحمدی کتاب « نسیم حیات » و لیلا حیدری کتاب « حجاب » را معرفی کردند.

همچنین زینب صائم، رقیه سوری و زکیه احمدی به ترتیب به معرفی کتاب های « نگین آفرینش »، «کتاب احیای تفکر اسلامی » و «آئینه جادو» پرداختند.

« فتح خون» و « گنجینه آسمانی» دو عنوان کتاب دیگری بود که در پایان این نشست تخصصی کتاب خوان توسط پریسا ورمقانی و رقیه عزیزی برای حاضران در نشست ارائه شد.

گفتنی است در پایان مراسم از ارائه دهندگان کتاب با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای ویژه تجلیل به عمل آمد.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.