1

2

3
1397/3/13 يكشنبه گردهمایی یاوران امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد با حضور آیت الله انصاری قمی؛ گردهمایی یاوران امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این مراسم با حضور کارکنان و کتابداران در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج اظهار کرد: امر به معروف و نھی از منکر، رمز پایداری و برپایی دستورات الھی، و شور و نشاط جامعه اسلامی است.

اسماعیل احمدی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوتی را از میان مردم برمی دارد، گفت: با ترویج این فریضه همه افراد در برابر یکدیگر مسئول شناخته می شوند، و این امر زمینه ساز سعادت جامعه است.

وی عنوان کرد: تمام  دستورات الهی برای خوشبختی و سعادت انسان ها آمده است، و این سعادت زمانی رخ می نمایاند که به بایدها و نبایدهای الهی عمل شود.

احمدی بر تاکید بر اینکه امر به معروف از جایگاه مهم و کلیدی در اسلام بهره مند است، بیان کرد: با امر به معروف و نهی از منکر، رشد و کمال فکری و معنوی در خانه و خانواده، که اساسی ترین نهاد اجتماعی است شکل می گیرد و افراد نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت و محبت پیدا می کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: اسلام برای تضمین سلامت جامعه و رهایی و در امان ماندن انسان در برابر این توطئه و خطر عظیم، راهبرد اصولی و اساسی امر به معروف و نهى از منکر را پیش‌بینی کرده است.

وی در ادامه کتاب خوانی را از برترین معروفات برشمرد و گفت: این فرهنگ در صورتی که در جامعه به خوبی نهادینه شود می تواند در رفع بسیاری از مشکلات و معضلات اثرگذار باشد و به توسعه جامعه کمک کند.

آیت الله انصاری قمی نیز در این گردهمایی بر لزوم شناخت معروفات و منکرات تاکید کرد و افزود: تنها در این صورت است که می توانیم به خوبی این فریضه الهی را به جا بیاوریم.

وی بیان داشت: اساسى‏ترین ابزار نظارت اجتماعى، همین امر به معروف و نهى از منکر است که در همه عرصه‏ها کاربرد دارد.

آیت الله انصاری قمی اضافه کرد: نخستین و مؤثرترین شیوه در امر به معروف و نهی از منکر تبلیغ عملی است و یکی از مهمترین عوامل موفقیت پیامبر اکرم(ص) و ائمه(ع) در ترویج و گسترش مکتب، توجه به این شیوه بوده است.

وی اضافه کرد: کتابخانه های عمومی می توانند در زمینه انجام این فریضه نقش تعیین کننده ای داشته باشند و با جامعه را به سمت و سوی سعادت و خوشبختی سوق دهند.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.