1
1397/3/23 چهارشنبه به منظور تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی؛ غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه آثار علوم قرآنی کردستان برپا شد به منظور تبلیغ و معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در نمایشگاه آثار علوم قرآنی این استان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در خانه کرد سنندج اظهار کرد: در این نمایشگاه که تا 26 خرداد برپاست، تبلیغات و اطلاع رسانی های لازم در خصوص هشتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی به مخاطبان ارائه می شود.

اسماعیل احمدی عنوان کرد: برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع جشنواره یکی از برنامه های اصلی در نمایشگاه مذکور است که  اختصاص مکانی ویژه و با دعوت از کودکان و خانواده های حاضر در نمایشگاه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان در این نمایشگاه منابع ویژه هشتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در سال جاری را به مخاطبان معرفی می کند و به تبیین شرایط و شیوه حضور در جشنواره می پردازد.

احمدی گفت: فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۷ اثر با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در ۳ رده سنی «کودک»، «نوجوان»،«جوان و بزرگسال» و همچنین بخش «خانوادگی» منتشر شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان بیان کرد: بر این اساس در رده سنی کودک (۴ تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) و در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی، به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.

وی تصریح کرد: در بخش جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع)، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.

احمدی اظهار داشت: این جشنواره همچنین به منظور ترویج سبک زندگی رضوی، بخشی با عنوان «مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی» با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌کند، بر این اساس شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است.

وی اعلام کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند برای دسترسی به منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان افزود: همچنین علاقه مندان می توانند پرسشنامه و فایل PDF منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (www.iranpl.ir) دریافت کنند.

احمدی گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۷ به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشورتحویل دهند.

وی اضافه کرد: داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۱۵ مرداد سال جاری آغاز می شود. اختتامیه این جشنواره نیز در ایام دهه ولایت (دهه اول شهریور) با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار خواهد شد و به برندگان در بخش های مختلف جوایز ویژه ای تعلق می گیرد.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.